zbiorczy wynik

zbiorczy wynik to termin w piłce nożnej używany do opisania całkowitego wyniku meczów w dwumeczu między dwoma drużynami. Te dwunożne mecze są wykonywane, gdy istnieje dwunożny remis. W niektórych konfederatach, dwumecz, który prowadzi do obliczenia łącznego wyniku, jest powszechnie nazywany “home-and-home series” lub “two-game total-goals series”.

łączny wynik jest również powszechnie znany jako “łączna seria punktów”. Jest to jeden z wielu formatów rozgrywek.

Łączna liczba punktów i remisów

wybór zwycięzcy meczu piłki nożnej jest tak prosty, jak dodanie podstawowych liczb. Dotyczy to punktacji łącznej. Zwykle dzieje się tak, gdy zawody lub mecze rozgrywane są na zasadzie nokautu, aby wyłonić zwycięzcę drużyn, które zdobyły taką samą liczbę punktów.

najpierw odbywa się losowanie, aby zdecydować, która para drużyn piłkarskich będzie grać ze sobą. Ta para będzie grać ze sobą dwa razy, powszechnie nazywane jako home-and-home. Zwycięzca zostanie wyłoniony poprzez dodanie wszystkich punktów zdobytych przez drużyny w obu meczach. Proces ten skutkuje określeniem łącznej punktacji. Tak więc, jeśli drużyna a wygra z wynikiem 4-2 w pierwszym meczu i przegra z wynikiem 0-1 w drugim meczu, nadal zostanie uznana za zwycięzcę, ponieważ zgromadziła łączny wynik 4 w stosunku do wyniku 3 drużyny przeciwnej.

jeśli łączny wynik jest remisowy, co oznacza, że obie drużyny mają takie same wyniki w meczu dwumeczu, obowiązuje “zasada bramek na wyjeździe”. Zasada ta określa zwycięzcę, patrząc na zespół, który strzelił najwięcej goli w polu drużyny przeciwnej.

jeśli wyniki są nadal remisowe, nawet po użyciu zasady bramek na wyjeździe, zostanie rozegrana dogrywka. Ta dogrywka potrwa 30 minut i zwykle nie następuje po nagłej śmierci. Jeśli remis nie zostanie zerwany po 30 minutach, stosuje się rzut karny do wyłonienia zwycięzcy.

szybkie fakty na temat łącznej punktacji

łączny wynik jest ustalany lub stosowany powszechnie podczas dwunożnych więzi. Zwykle zdarza się to w piłce nożnej lub piłki nożnej i innych zawodach sportowych, takich jak play-offy NHL, play-offy NASCAR, a nawet play-offy PGA Tour. Wykorzystanie łącznego wyniku przy określaniu drużyny, która przejdzie do rundy mistrzowskiej, było przydatne w tych rozgrywkach.