break point

exemple recente de pe Web, dar Hurkacz a falsificat primul punct de pauză al meciului în al optulea joc și l-a luat cu un voleu de rever la plasă pentru 5-3. – Jerome Pugmire, ajc, 6 noiembrie. 2021 în jocul final, care a durat 16 minute, Davidovich Fokina a lovit un serviciu sub mână pentru a salva un punct de pauză. — BostonGlobe.com, 4 iunie 2021 în 2010, de exemplu, economiștii de la Harvard Kenneth Rogoff și Carmen Reinhart au propus un punct de rupere atunci când datoria publică a atins 90% din Produsul Intern Brut, nivel la care SUA. se presupune că a ajuns în acel an. – Michael Hiltzik, Los Angeles Times, 3 Sep. 2021 în timp ce se confrunta cu două puncte de campionat pe serviciul ei, Fernandez a avut loc pentru a face 5-3 în setul al doilea; cu serviciul lui Răducanu pentru meciul din următorul joc, Fernandez a avut un punct de break. – Sean Gregory, Timp, 12 Sep. 2021 la începutul setului al treilea, Zverev a ratat un alt voleu ușor la un punct de pauză și Thiem a avut linia sa de salvare. – Ben Rothenberg, New York Times, 12 August. 2021 în setul al doilea, Djokovic a avut un punct de pauză devreme, dar în mod ciudat, sistemul de sunet al stadionului Arthur Ashe s-a stins în timpul punctului, determinând arbitrul să oprească jocul. – Sean Gregory, Timp, 13 Sep. 2021 Auger-Aliassime a câștigat în cele din urmă un punct de pauză mai mult de o oră, iar o dublă greșeală a lui Medvedev a predat un avantaj de 4-2, care a devenit rapid 5-2. — BostonGlobe.com, 10 Sep. 2021 după ce a pierdut primele două jocuri nervoase și s-a confruntat cu un punct de pauză în al treilea, Răducanu a răsturnat meciul în întregime, câștigând 11 jocuri la rând și folosindu-și puterea ușoară pentru a-l grăbi pe Rogers într-o mulțime de erori. – Dan Wolken, USA TODAY, 7 Sep. 2021